Lisans Araştırma

Dokuz Eylül Üniversitesi, Matematik Bölümünde bir öğretim üyesi ile lisans araştırma projesine katılabilmek için aşağıdaki yollardan birini kullanabilirsiniz:

MAT 4070 ve MAT 4079 Proje Dersi: Son sınıfa başlamadan önce araştırma alanlarına ilgili duyduğunuz bir öğretim elemanı ile proje dersinizi yürütmesi için iletişime geçip, proje konunuzu belierleyebilirsiniz.

MAT 4073 ve MAT 4074 Lisans Seviyesinde Yönlendirilmiş Araştırma I-II:Son sınıfta seçmeli olarak alabileceğiniz bu dersi verecek olan öğretim elemanı ile iletişime geçerek, dönem için belirlenen çalışma alanını öğrenebilirsiniz. Bu alan ilginizi çekiyorsa, ders kapsamında oluşturulacak çalışma gruplarına katılabilirsiniz.

TÜBİTAK 2209 A-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı: Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), 2209-A programı aracılığıyla lisans öğrencilerine yönelik araştırma olanaklarını finanse etmektedir. Proje problemini belirledikten sonra projenizde danışman olarak yer alması için ilgili alanda çalışan herhangi bir öğretim üyesi ile görüşebilirsiniz. Daha sonra TÜBİTAK’ın belirlediği süreler içerisinde proje yürütücüsü olarak proje başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz:

https://www.tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/2209-a/icerik-destek-kapsami